Postet nga: salih zyba

Sveçla dhe të tjerët nuk e pranojnë fajësinë për hedhjen e gazit lotsjellës

Në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës janë ulur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetët Fitore Pacolli, Drita Millaku ...

Për herë të katërt radhazi shtyhet gjykimi ndaj ministrit Xhelal Sveçla dhe të tjerëve për hedhje të gazit lotsjellës

Për herë të katër me radhë nuk ka arritur të mbahet gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore ...

Dy anëtarët nga LVV-ja lëshojnë mbledhjen e Komisionit hetimor për rezervat shtetërore

Anëtarët Halil Thaçi dhe Salih Zyba nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) kanë lëshuar mbledhjen e Komisionit hetimor në lidhje me rezervat shtetë...

Xhelal Sveçla para gjykatës, dështon seanca ndaj tij

Për të tretën herë radhazi është duke u shtyrë gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore Pacolli e ...

E premtja e tretë radhazi e KPM-së para Komisionit parlamentar, a ka kërkuar falje Telekomi i Serbisë për mesazhet mbështetëse për terroristët e Banjskës?

E premtja e 23.02.2023 ishte e treta radhazi që Komisoni i Pavarur për Media ka raportuar për vendimmarrjen e saj lidhur me rikthimin e kanaleve sportive “Arena”.

'Komunist', 'Ndale mikrofonin!' – Përplasje e ashpër fjalësh në mbledhjen e Komisionit për Siguri - VIDEO

Një debat i ashpër është zhvilluar në mbledhjen e Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes, mes deputetëve Salih Zyba - LVV, Bekë Berisha – AAK dhe Hisen ...

Ministri Sveçla para gjykatës: 'Nuk kam nevojë për avokat'

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, dhe deputetët nga radhët e LVV-së, Salih Zyba dhe Fitore Pacolli, sot u paraqitën para gjykatës pë...

U paguan mbi 20 mijë euro në vit, këta janë deputetët që folën vetëm 1 ose 2 herë gjatë vitit 2023

Nëntë deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë marrë fjalën në seanca vetëm një apo dy herë gjatë gjithë vitit 2023.