Postet nga: Salih Mustafa

Specialja refuzon kërkesat e katër personave që të paraqiten si të dëmtuar në çështjen e Salih Mustafës

Gjyqtari i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara përmes një vendimi ka refuzuar aplikimet e katër personave për t'u bërë pjesëmarrës në procesin ...

Mbrojtja e Salih Mustafës thotë se do të paraqesin një alibi për të

Avokati i ish-komandantit të UÇK-së,  Salih Mustafës, Julius von Boné, tha se do të ketë një alibi të paraqitur nga mbrojtja lidhur me hetimet ndaj tij për ...

Sot mbahet seanca ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

Seanca statusore në çështjen e akuzës së Salih Mustafës i njohur si komandant “Cali” është paraparë të mbahet sot.

Caktohet seancë statusore në rastin e Salih Mustafës

Gjyqtari Nicolas Guillou ka caktuar seancën e radhës statusore në rastin e Salih Mustafës.

Salih Mustafës i vazhdohet paraburgimi

Salih Mustafa, i njohur me nofkën e luftës si Komandant “Cali” do të vazhdojë të qëndroj nën masën e paraburgimit në Hagë.

Dekada e Gjykatës Speciale

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi si dhe Salih Mustafa janë ndër udhëheqësit kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që po përballen ...

Gjykata Speciale, mbrojtja e Salih Mustafës tregon sa do të zgjasin hetimet

Avokati Julius von Boné, i cili mbron të akuzuarin Salih Mustafa, ish-komandant i UÇK-së i njohur me nofkën “Cali”, tha sot se hetimet lidhur me klientin e tij ...

Në shkurt 2021, prokurori i Speciales pritet ta dorëzojë dosjen ndaj Salih Mustafës

Sali Mustafa, ish-epror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës – UÇK, ka dalë sërish sot para gjykatës Speciale në Hagë.