Postet nga: sahide gashi

Tentoi të shiste drogë në burg të Dubravës, dënohet i akuzuari

Gjykata e Pejës e ka dënuar me 5 muaj burg dhe 250 euro gjobë Enver Xhakollin, i akuzuar për posedim të 21 mbështjellësve të letrës me 0.3 gram ...

Gjykimi ndaj Granit Elshanit - Kush e ndoqi prapa të dyshuarin për vrasjen e Besart Shabit

Në gjykimin ndaj Granit Elshanit i cili po akuzohet për vrasje në diskotekën “City Club”, në Pejë, dëshmuan personi i cili e ndjeku vrasësin e dyshuar ...

Dënimi minimal i Sokol Bashotës, prokurorja paralajmëron ankesë

Ish-kryetari i Klinës, Sokol Bashota dhe ish zëvendëskryetari i kësaj Komune, Enver Berisha, sot gjatë ditës u dënuan me nga 6 muaj burgim pasi u ...

Bashota mund të dënohet deri në 5 vite burg nesër

Kryetari i PDK-së në Klinë, Sokol Bashota, nesër do ta mësojë verdiktin e Gjykatës së Pejës, e cila do të vendosë nëse ish-kryetari i Komunë...

Prokurorja zbut akuzat ndaj Sokol Bashotës dhe zyrtarëve tjerë të Klinës

Prokurorja e Pejës, Sahide Gashi, ka hequr dorë nga ndjekja penale për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndaj të akuzuarve Sokol Bashota, Esat Raci, Fadil Gashi dhe ...

Prokurorja: Bashota kishte pasuri milionëshe kur e fitoi edhe banesën nga Komuna e Klinës

Sokol Bashota, Esat Raci, Fadil Gashi dhe Enver Berisha vendosen të mos deklarohen para gjykatës dhe të mbrohen në heshtje.

Kryetari i PDK-së në Klinë këtë muaj del para gjykatës si i akuzuar për keqpërdorim detyre

Një javë pasi u zgjodh me unanimitet kryetar i Degës së PDK-së në Klinë, Sokol Bashota, gjatë këtij muaji pritet të ulët sërish në bankën ...

5 vite burg për kushëririn e vrasësit të policit Izet Demaj

Ujkan Metaj, i afërmi i Kamer Metajt i cili u vra gjatë grabitjes së bankës NLB në Istog, ku mbeti i vrarë polici Izet Demaj është dënuar ...