Postet nga: Sadri Ramabaja

Paraburgim për Sadri Ramabajën

Një muaj paraburgim është masa e sigurisë e caktuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës ndaj zyrtarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja.

Avokati: Sadri Ramabaja Kishte Informacione se Jeta e Tij Është në Rrezik

Avokati: Sadri Ramabaja Kishte Informacione se Jeta e Tij Është në Rrezik

Avokati Ramiz Krasniqi tha se klienti i tij Sadri Ramabaja ka dashur të largohej nga Kosova meqë kishte informacione se jeta e tij gjendet në rrezik.

Sadri Ramabaja Del Para Gjykatës, Prokuroria Kërkon Paraburgim

Zyrtari i Vetëvendosjes, Sadri Ramabaja, ka dalë sot para gjyqtarit të procedurës paraprake.

Ndalohet në Shqipëri Sadri Ramabaja

Sadri Ramabaja, ish-kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje është ndaluar mbrëmë nga autoritetet e Shqipërisë.

Zyrtari i Vetëvendosjes, i Dyshuar për Përgatitje të Veprave Terroriste

Prokurori i Shtetit, Sylë Hoxha, e ka konfirmuar për KALLXO.com se zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja, është ftuar për intervistim në prokurori si i ...

Shtëpia e Kandidatit për Deputet, Cak i Hajnave

Në një postim në llogarinë e vet në Facebook, Ramabaja thotë se grabitja dhe hyrja në shtëpinë e tij me forcë nga persona të panjohur i kishte kujtuar kohë...

Aktivistët e VV-së Akuzojnë Policinë për Brutalitet

Sadri Ramabaja, Qëndron Kastrati dhe Drilon Pireva pretendojnë se janë keqtrajtuar nga Policia dhe janë arrestuar padrejtësisht në protestën e 1 shtatorit kundër Demarkacionit.