Postet nga: Sabit Sadikaj

Sami Kurteshi jep mbrojtjen e tij lidhur me akuzat për sulm në zyrat e KQZ-së

I akuzuari Sami Kurteshi ka dhënë mbrojtjen e tij në Gjykatën e Prishtinës më 23.04.2024 lidhur me akuzat për sulm në zyrat e KQZ-së.

Cila vepër dhe pse iu vjetërsua Sveçlës dhe të tjerëve në rastin e gazit lotsjellës?

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, me bashkëpartiakët Salih Zyba, Drita Millaku dhe Fitore Pacolli-Dalipi, po akuzohen nga Prokuroria e Prishtinë...

Sveçla dhe të tjerët nuk e pranojnë fajësinë për hedhjen e gazit lotsjellës

Në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës janë ulur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetët Fitore Pacolli, Drita Millaku ...

Njëri nga të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, po gjykohet në Prishtinë për tjetër vepër penale

Trim Baraku, njëri nga katër të dyshuarit lidhur me rastin e grabitjes në Suharekë që kishte ndodhur më 22.11.2023, është duke u gjykuar në Gjykatën e Prishtinës ...

Arsyetimi i Gjykatës për lirimin Skender Hysenit nga akuza për mosdeklarim apo raportim të rrem të pasurisë

Ish-koordinatori shtetëror për dialog, Skender Hyseni, më 05.12.2023 ishte liruar nga akuza pasi që sipas prokurorisë i njëjti nuk kishte deklaruar një veturë të tipit “Volkswagen” në vlerë ...

Për herë të katërt radhazi shtyhet gjykimi ndaj ministrit Xhelal Sveçla dhe të tjerëve për hedhje të gazit lotsjellës

Për herë të katër me radhë nuk ka arritur të mbahet gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore ...

Xhelal Sveçla para gjykatës, dështon seanca ndaj tij

Për të tretën herë radhazi është duke u shtyrë gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore Pacolli e ...

Dënohet për mosdeklarim të pasurisë ish-ministri serb që e quajti trillim Masakrën e Reçakut

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Listës Serbe dhe ish-ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq, është dënuar me 3 muaj burg me kusht ...