Postet nga: Sabit Rama

Apeli dyfishon dënimet për vrasjen e Kujtim Mehollit në Vushtrri

Gjykata e Apelit ka ashpërsuar dënimin për Liburn Ajazin, Rejhan Ajazin dhe Qëndrim Xhikollin të akuzuar për vrasjen e rëndë të Kujtim Mehollit më 6 ...

Mbrohet në heshtje i akuzuari për përvetësimin e mbi 273 mijë eurove

Srboljub Dimitrijeviq, i akuzuar se në cilësinë e kontabilist të firmës “Auto Moto Drustvo” dhe “Auto Moto Remont” ka përvetësuar mbi 273 mijë euro, është mbrojtur në ...

Gjykimi për mbi 273 mijë eurot e përvetësuara gjatë ushtrimit të detyrës

Srboljub Dimitrijeviq, i akuzuar se në cilësinë e kontabilist të firmës “Auto Moto Drushtvo” dhe “Auto Moto Remont” ka përvetësuar mbi 273 mijë euro, është ballafaquar me ...

Lot e alivanosje në gjykatë, 28 vjet burg për vrasjen në Vushtrri

Me lot, alivanosje dhe dhimbje është përcjellë seanca në gjykatën e Mitrovicës në të cilën tre të akuzuar për vrasjen e Kujtim Mehollit morën 28 ...

Përvetësimi i 273 mijë eurove, dëshmitari: I akuzuari tërhoqi para dhe nuk i regjistroi

Në Gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar gjykimi i Serbolub Dimitrijeviqit, i cili akuzohet se si kontabilist i firmës “Auto Moto Drushtvo” dhe “Auto Moto Remont” ka pë...

Mitrovicë, ish-zyrtarët e komunës dëshmojnë në gjykimin e ish-drejtorëve të arsimit

Tre zyrtarë të Komunës së Mitrovicës janë ftuar në gjykatë për të dëshmuar në lidhje me rastin ku të akuzuar janë dy ish-drejtorë të Komunës ...

E akuzuara tregon detaje nga momenti i vrasjes mizore që tronditi Vushtrrinë

Në gjykimin për vrasjen mizore të Kujtim Mehollit, e cila kishte ndodhur në gusht të vitit 2017 në Vushtrri, në Gjykatën e Mitrovicës sot ka vazhduar marrja në ...

Gjykimi i kontabilistit, dëshmitari: I akuzuari kishte marrë 25 mijë euro

Në seancën e gjykimit të Sërbolub Dimitrijeviqit sot u dëgjua dëshmia e Sllavolub Mandiqit, drejtor i firmave “Auto Moto Remont“ dhe “Auto Moto Drushtvo“, të cilat ...