Postet nga: Sabedin Mushica

Ish drejtori i buxhetit në rigjykim për mos dorëzimin e parave në llogari të Komunës së Kllokotit

Ish drejtori për Buxhet dhe Financa në Komunën e Kllokotit, Nikolla Nojkiq, ka dalë para gjyqit për t’u përgjigjur në akuzën e cila atë ...

Vrasja në Gjilan, Gjykata u cakton paraburgim tre të dyshuarve

 

Vrasja në Gjilan, pas pak Gjykata pritet të marrë vendim, tre të dyshuarit kërkuan të mbrohen në liri

Të dyshuarit për vrasjen e Bakush Veselit, të pandehurit Faton Osmani, Gëzim Bajrami dhe Irfan Veseli, janë sjellë sot para gjykatësit në Gjilan për t`u ...

Vrasja e pesë anëtarëve të familjes Bllaca, zv/komandanti i Policisë në Gjilan rrëfehet para Gjykatës

Xhavit Azizi, punonjës i Policisë së Kosovës (staf civil), i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare ka dalur sërish para gjykatësit në Gjilan ...

Reperi gjilanas dënohet me burgim për tentim vrasje e armë pa leje

I akuzuar për vrasje në tentativë dhe armë mbajtje pa leje, reperi nga Gjilani Ardian Xhaferi, i njohur si ‘Majklli’, është gjetur fajtor dhe është dënuar nga Gjykata ...

Reperi gjilanas e pranon fajësinë për vrasje në tentativë dhe armë pa leje

I akuzuar për vrasje në tentative dhe armë mbajtje pa leje, reperi nga Gjilani Ardian Xhaferi, i njohur si ‘Majklli’, ka dalur para gjykatësit në Gjilan për ...

Akuzohen se e mbytën me dru e shufra metalike kushëririn, dëshmitari okular rrëfen se çka pa në momentin tragjik

Besmir Ismajli, Samet Ismajli, Fisnik Ismajli, Ismet Ismajli dhe Izri Ismajli, të akuzuar për vrasjen e Muhamet Ismajlit në fshatin Sadovinë e Çerkezëve të komunës së Vitisë, ...

Gjykimi për mashtrimin me trashësinë e asfaltit

Mungon njëri nga të akuzuarit, dështon seanca ndaj shefit të Prokurimit në Gjilan