Postet nga: Sa han shefi

Reagon Pacolli, nuk e di kush piu ‘Schweppes’ në emër të tij në qeveri

Zëvendës Kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj një artikulli të botuar më herët në KALLXO.com në kuadër të dosjes ‘Sa Han Shefi’ ...

Sa qindra euro u paguan për çantën e llaptopit për zyrën e Hashim Thaçit

Në gusht të vitit 2011, Zyra e Kryeministrit, Hashim Thaçi, kishte blerë nga "City Computer" pajisje teknologjike mbi 8 mijë euro, mes tjerash edhe 8 çanta të markës ‘Samsonite’ të cilat ...

Sa para të buxhetit i shpenzoi Hajredin Kuçi në makiato e espreso

Në muajin shkurt të 2011-tës, Hajredin Kuçi kishte shpenzuar 324 euro në restorantin e Kryeministrisë vetëm në kafe e lëngje.

Udhëtimi me biletë 'Businnes Class' i Thaçit në Amerikë

Më 16 shtator të vitit 2011, ish-kryeministri Hashim Thaçi, kishte shpenzuar afër 6 mijë euro për biletën e udhëtimit të tij për në ShBA dhe 6 mijë të ...

Hashim Thaçi pagoi qindra euro për bakllavë e verë në New York

Në faturën mbi 600 dollarë, Hashim Thaci me vartës kishin konsumuar edhe bakllavë. Dy pjesë baklava në Nju Jork i kanë kushtuar kuletës së shtetit 18 dollarë, ose 15 euro.

Me para të shtetit, Behgjet Pacolli paguan kafe e çaja në hotelin e vet

4 makiato e dy shishe ujë i kushtuan shtetit 20 euro në hotelin e Behgjet Pacolli. Në faturën e datës 9 maj 2012-të raportohet se kafet ishin pirë nga Pacolli dhe ...

VIDEO - Beteja 6 vjeçare gjyqësore për faturat e luksit të Thaçit si kryeministër

Verëra e raki të shtrenjta, ushqime deti të përcjella me fruta e ëmbëlsira, janë vetëm disa nga shpenzimet e faturuara në kohën e Hashim Thaç...

Hashim Thaçi piu verë të 120 Eurove

Dymbëdhjetë shishe ujë me 0.75 litra ishin pirë në darkën e 5 tetorit 2011 ku kryeminsitri i atëherëshëm Hashim Thaçi kishte pirë një shishe nga vera e ...