Postet nga: Rusia

Drejtori i CIA-s: Rusia do të Synojë Ndërhyrjen në Zgjedhjet Amerikane

Drejtori i CIA-s, Mike Pompeo ka thënë se Rusia do të ketë cak zgjedhjet afatmesme amerikane në nëntor, si pjesë të përpjekjeve të Kremlinit për të ...

Tillerson dhe Lavrov Biseduan për Korenë Veriore, Ukrainën dhe Sirinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, dhe ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, kanë biseduar sot me telefon për krizat aktuale në Siri, Korenë Veriore dhe Ukrainë, ...

Trump nuk Pret të Merret në Pyetje për Çështjen Ruse

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk ka të ngjarë” se do t’i kërkohet të japë dëshmi para këshilltarit të posaçëm, Robert ...

Trump Mund të Intervistohet në Kuadër të Hetimeve për Rusinë

Këshilltari special amerikan, Robert Mueller, ka informuar Shtëpinë e Bardhë, se ka mundësi të kërkojë intervistimin e presidentit amerikan, Donald Trump, në kuadër të hetimeve ...

Rusia Vendos Ushtarët në Dy Baza në Siri

Ministri i mbrojtjes i Rusisë, Sergei Shoigu, thotë se Rusia ka filluar krijimin e pranisë së përhershme në dy baza të veta ushtarake në Siri.

Navalny Vazhdon Insistimin për Garën e Presidentit në Rusi

Aktivisti kundër korrupsionit dhe lideri opozitar rus, Aleksei Navalny ka paraqitur dokumentet e nevojshme për t’u regjistruar si kandidat presidencial në Komisionin Qendror Zgjedhor të Rusisë.

SHBA Furnizon me Armë Ukrainën për Zmbrapsje të Agresionit

Shtetet e Bashkuara thonë se kanë vendosur që Ukrainën ta furnizojnë me “kapacitete të forcuara mbrojtëse” për ta ndihmuar “në zmbrapjen e mëtejshme të agresionit”.

Trump Synon Partneritet të Madh me Rusinë dhe Kinën

Presidenti amerikan, Donald Trump, mbrëmë e ka paraqitur strategjinë e sigurisë kombëtare të Shteteve të Bashkuara, me të cilën merret linjë e fortë ndaj Kinës dhe ...