Postet nga: rumen radev

Presidenti bullgar s’do të marrë pjesë në samitin e NATO-s për shkak të Ukrainës

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, nuk do të udhëheqë apo të jetë pjesëmarrës në delegacionin e shtetit të tij në samitin e NATO-s në korrik, bëri ...

Osmani falënderon presidentin e Bullgarisë për mbështetjen lidhur me antarësim e Kosovës në KiE e organizata tjera ndërkombëtare

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani gjatë ditës së sotme u prit në takim nga Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev ndaj të cilit shprehu falënderim për mbë...

Kurti falënderoi presidentin e Bullgarisë për mbështetjen diplomatike ndaj Kosovës

Me rastin e vizitës së tij të parë zyrtare në Kosovë, presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Kurti pret në takim presidentin e Bullgarisë, Radev

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev.

Presidenti bullgar e Presidentja Osmani flasin për bashkëpunimin mes dy shteteve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe homologu i saj bullgar, Rumen Radev shprehën përkrahjen e tyre për njëri-tjetrin dhe folën për bashkëpunimin ...

Presidentja Osmani pret në takim Presidentin e Bullgarisë- Foto

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me ceremoni shtetërore.

Presidenti i Bullgarisë nesër për vizitë zyrtare në Kosovë

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, nesër do të vijë për vizitë dyditore zyrtare në Kosovë.

Serbia përfundon punimet për ndërlidhjen në një tubacion gazi në Bullgari

Të dielën Serbia u dha fund punimeve për ndërlidhjen në një tubacion gazi në Bullgari, çka do t'i mundësojë uljen e varësisë nga Rusia.