Postet nga: Rugovë

Djali “inspekton” punimet e kompanisë së babait të tij në Rugovë (VIDEO)

Një kompani nga Peja, pronari i së cilës është babai i kryesuesit të Kuvendit Komunal të Pejës, për disa vite me radhë mori tenderë nga ekzekutivi lokal, ...

Shkeljet që zvarritën tenderin për ndërtimin e rrugëve në Pejë

Komuna e Pejës i ka përzgjedhur për kontratë 7 operatorë të ndryshëm për 7 Lotet e tenderit për shtrimin e rrugëve në këtë komunë, ...

Arrestohet një grua në Rugovë, u pa në rrjete sociale duke shtënë me armë

Një grua në Rugovë është arrestuar pasi javën e kaluar ajo ishte parë në rrjete sociale duke shtënë me armë zjarri.

Tre të lënduar nga aksidenti në rrugën Gjakovë - Prizren

Tre persona janë lënduar nga një aksident trafiku që ndodhi sot në fshatin Rogovë përkatësisht në rrugën Gjakovë-Prizren.

KEDS: Rikthehet furnizimi me rrymë në pjesën më të madhe të Rugovës

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovës (KEDS), njofton se është sanuar prishja në largpërçuesin 'Rugova' që la pa energji konsumatorët në Rugovë të ...

Policia jep detaje për aksidentin tragjik në Bogë të Rugovës, ku vdiq një i ri

Një person ka mbetur i vdekur dje pasdite pas një aksidenti me kamion, në Bogë të Rugovës.

Një kamion godet për vdekje një person në Rugovë

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot pasdite në Bogë të Rugovës.

Ortek bore në Drelaj të Rugovës, Policia dhe Komuna japin detaje

Një ortek bore ka ndodhur në fshatin Drelaj të Rugovës.