Postet nga: rugova

Promovohet libri me intervistat e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Në kuadër të Javës së Bibliotekës është promovuar sot në bibliotekën “Hivzi Sulejmani”, në Prishtinë, libri “Kështu foli Rugova” (intervista 1990 – 2005), përgatitur për botim ...

Mbahet protestë kundër ndërtimit të Laurës në Grykën e Rugovës

Në qendrën e qytetit të Pejës, Komuniteti i zonës së Rugovës dhe qytetarët e Pejës në përkrahjen e Shoqërisë Civilë organizon sot ...

Hoti publikon intervistën e Blerim Shalës me Ibrahim Rugovën për ta demantuar Thaçin

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka thënë se idenë për korrigjim ...

Thaçi: Ibrahim Rugova ishe arkitektit i pluralizmit politik në Kosovë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova, në 13-vjetorin e vdekjes së tij.

Rrëshqitje Dheu në Rugovë të Pejës

Dheu ka rrëshqitur në Rugovë të Pejës në kilometrin e 13-të të rrugës Pejë- Kuqishtë.

As Një Vit nuk Reziston Rruga në Rugovë

Ende pa u bërë një vit nga përurimi i rrugës Drelaj – Koshutan në Rugovë të Pejës, të asfaltuar vitin e kaluar, një pjesë  e kësaj ...

Malësorët Kosovarë Luftojnë për Tokën e Tyre

Që t’i arrish fshatrat e largët e të shpërndarë poshtë majave të shquara të Bjeshkëve të Nemuna, duhet të ngjitesh relievit të rrëpirët e ...

KALLXO 360 Haradinaj dhe Rugovasit nuk Lëshojnë Pe për Demarkacionin

KALLXO 360 Haradinaj dhe Rugovasit nuk Lëshojnë Pe për Demarkacionin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj mbajti sërish takim me rugovasit për ta kundërshtuar vijën kufitare me Malin e ...