Postet nga: RTV21

Vdiq kozmonauti i parë që eci në hapësirë

Kozmonauti Sovjetik Alexei Leonov, i cili u bë personi i parë në histori eci në hapësirë ​​në 1965, vdiq sot në moshën 85 vjeç.

Haradinaj: Tema e copëtimit të vendit duhet të përjashtohet nga dialogu

Në një intervistë për RTV21, kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka folur për vazhdimin e dialogut Kosovë- Serbi, për të cilin ka thënë se ...

Veseli: Partitë opozitare propozuan datën e seancës për shpërndarjen e Kuvendit

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka folur në një intervistë për RTV21 rreth mbajtjes së seancës për shpërndarjen e Kuvendit e cila do t'i paraprinte shpalljes së zgjedhjeve ...

Pritje të gjata në kufirin Kosovë – Serbi

Bashkatdhetarët tanë, por edhe ata që mund të jenë duke shkuar apo kthyer nga pushimet do ju duhet të presin deri në 7 orë në kufirin mes Kosovës dhe ...

Limaj për ndalimin e zyrtarëve të Qeverisë: BE duhet të reagojë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë, ka reaguar pas ndalimit të zyrtarëve të ...

Gara e diturisë me probleme, mbahet në 95% të shkollave

Ndonëse ditë fundjave shumë nxënës kishin dalë në shkollat fillore për t’u përfshirë në testin e garës së diturisë që është zhvilluar në ...

Rama ironizon opozitën: Shqipëria ofron edhe “turizëm protestash”

Kryeministri Edi Rama ironizoi aksionin e Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj.

Haradinaj publikoi një dokument ku pretendon se janë shumat e pagesave për FARK-un

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka publikuar një dokument që dëshmon për pagesën ...