Postet nga: rtk

Përballja e Fadil Hoxhës me RTK-në në Gjykatë

Sot u mbajt seanca për caktimin e masës së sigurisë të Fadil Hoxhës, kryetarit të Sindikatës së Pavarur të Radio Televizionit të Kosovës dhe sinjalizuesit ...

Inspektorati i Punës anulon gjobën ndaj RTK-së dhe drejtorit të përgjithshëm

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Anëtarja e bordit të RTK-së thotë se ka tendencë për frikësim nga drejtori gjeneral, Shkumbin Ahmetxhekaj

Anëtarja e Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës, Shukrije Rama ka thënë se po ndihet nën presion nga drejtori i përgjithshëm të RTK-së, Shkumbin Ahemtxhekaj.

Mërgim Lushtaku me kritika ndaj bordit të RTK-së, përmend emërimet politike

Komisioni për Media ka thirrur në takim sot bordin e Radiotelevizionit të Kosovës me iniciativë të deputetëve të opozitës, anëtarë të këtij komisioni.

Inspektorati i Punës dënon RTK-në me 4,900 euro si dhe drejtorin Shkumbin Ahmetxhekaj me 500 euro

Inspektorati i Punës ka denuar Radiotelevizionin e Kosovës me 4,900 euro gjobë si dhe drejtorin gjeneral, Shkumbin Ahmetxhekaj me 500 euro.

RTK dënohet me 3 mijë euro në rastin e Fadil Hoxhës, drejtori gjeneral thotë se do ta apelojnë vendimin

Inspektorati i Punës ka gjobitur me tre mijë euro Radiotelevizionin e Kosovës për rastin e degradimit në pozitë të Fadil Hoxhës, kryetar i Sindikatës së ...

Inspektorati i Punës e dënoi rreth 4900 euro RTK-në për vendimin e shkarkimit të drejtorit të marketingut

Inspektorati i Punës ka dënuar me gjobë prej 4 mijë e 900 euro Radiotelevizionin e Kosovës në lidhje me vendimin për shkarkimin dhe sistemimin e drejtorit të marketingut ...

MKRS dhe RTK nënshkruajnë marrëveshje për themelimin e një kanali për kulturë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka bërë të ditur se ka nënshkruar sot një marrëveshje me Besnik Boletinin, kryesues i bordit drejtues të ...