Postet nga: Rryma

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat do të ketë ...

LIVE në Kallxo Pernime - Ulja e faturave të rrymës

Sonte në #KallxoPernime ndiqeni debatin për Uljen e faturave të rrymës

PDK do të dorëzojë në Kushtetuese vendimin e Gjykatës Supreme për shtrenjtimin e rrymës

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu- Kodra ka thënë se PDK javën e ardhshme do ta dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Supremes ...

Kusari-Lila: LVV do të votojë kundër shkarkimit të Bordit të ZRRE-së

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se LVV do të votojë kundër mocionit për shkarkimin e Zyrës së Rregullatorit ...

Deputeti Shala: ZRRE ka neglizhuar edhe aspektet humane edhe ligjore

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala ka thënë se Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Kosovës ka neglizhuar aspektet edhe humane edhe ligjore.

LDK kërkon shkarkimin e Bordit të ZRRE-së, thonë se në mënyrë të padrejtë ka bërë shtrenjtimin e rrymës

10 deputetë të grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë parashtruar mocion për shkarkimin e bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji.

Japonia u bën thirrje 37 milionë banorëve që të ndalin dritat

Qeveria japoneze u ka bërë thirrje banorëve të Tokios dhe zonave përreth që të përdorin më pak rrymë të hënën, teksa është paralajmëruar ...

Borxhi i rrymës në veri, Kosova dhe Serbia mund të përfundojnë në Arbitrazh

Për 20 vite, qytetarët në katër komunat me shumicë serbe në veri të vendit nuk kanë paguar faturat e energjisë elektrike.