Postet nga: rrustem Rukolli

Me kërkesë të prokurores, shtyhet sërish seanca ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve

Në Gjykatën e Prishtinës, shqyrtimi gjyqësor i sotëm ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve të akuzuar për frikësim të dëshmitarëve dhe ...

Mangësitë në prova të prokurorisë - shkas që gjykimi ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve të shtyhet deri në fund të muajit

Në Gjykatën e Prishtinës, në gjykimin ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve të akuzuar për frikësim të dëshmitarëve dhe pengim të procedurës ...

Kasumi: Kemi nevojë për heqje të akcizës, një hektar patate nuk mund të punohet pa 500 litra naftë

Bedri Kasumi nga kompania “Pestova” ka thënë se fermerët që merren me kultivimin e patateve kanë nevojë për heqje të akcizës së naftës.

Pronari i kompanisë ‘Drena’: Nuk i shfrytëzojmë kapacitetet e plota prodhuese sepse ka mungesë të qumështit

Rrustem Rukolli, pronar i kompanisë “Drena”, e cila merret me prodhimin e qumështit dhe nënprodukteve të tij, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur për mungesën ...

I zgjatet një kontratë kompanisë ‘Rukolli’, opozita në Skenderaj e kundërshton

Kuvendi Komunal i Skenderajt ka votuar të martën propozim-vendimin i cili plotëson dhe rrjedhimisht edhe ndryshon kontratën administrative të lidhur mes Komunës së Skenderajt me ndë...

Akuza e Bekim Jasharit: Kompania e Rukollit e largoi punëtorin veç pse ishte kandidat i Listës sime

Bekim Jashari, kryetari i Komunës së Skenderajt, ka pretenduar se një asamblist i Listës së tij është larguar nga puna në qumështoren "Drena" vetëm për ...

Mërgim Lushtaku mbrohet në heshtje në gjykimin 'Arratisja nga QKUK'-ja

Në procesin gjyqësor të njohur si "Arratisja nga QKUK" ndaj të akuzuarve: Sami Lushtakut, Sahit Jasharit, Ismet Haxhës, Mërgim Lushtakut dhe të tjerëve, të akuzuar pë...

(VIDEO) Lushtaku: Familjen e njoftova se i gjallë nuk shkoj në Burgun e Mitrovicës

Në procesin gjyqësor të njohur si “Arratisja nga QKUK"-ja ku të akuzuar janë Sami Lushtaku, Ismet Haxha, Sahit Jashari dhe të tjerët të cilët akuzohen pë...