Postet nga: rrustem berisha

Mungoi i akuzuari Demaliaj, dështon seanca në rastin 'Veteranët'

Mungesa e Shkumbin Demaliajt ka pamundësuar mbajtjen e seancës gjyqësore për rastin e njohur si “Veteranët”.

Bashkëshortja e Rexhep Selimit: “Nuk dua me pa kërkon prej bashkëluftëtarëve të mi te krimet e rënda e aq më pak për statusin e veteranëve”

Deputetja Shqipe Selimi ka dëshmuar të enjten më 29.02.2024 në Gjykatë në procesin gjyqësor ndaj të akuzuarve në rastin ‘Veteranët’.

Rasti “Veteranët”, 4 komandantë brigadash rrëfejnë për procesin e verifikimit të statusit të veteranëve të UÇK-së

Pesë dëshmitarë të rinj kanë dëshmuar më 28.02.2024 në procesin gjyqësor i njohur si "Veteranët" që po zhvillohet në Gjykatën e Prishtinës.

Komandanti i UÇK-së e pranon se ka pasur aplikues për status veterani që te rubrika “detyrat” kanë shkruar “bukëpjekës” ose “kuzhinier”

Pesë komandantë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë dëshmuar më 27.02.2024 në gjykimin e 12 të akuzuarve në rastin e njohur si "Veteranët".

Çka tha Daut Haradinaj për Albin Kurtin në gjykimin për rastin “Veteranët”?

Në gjykimin për rastin e njohur si “Veteranët” më 26.02.2024 kanë dëshmuar ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, dhe tre dëshmitarë të tjerë.

Rasti 'Veteranët', Sami Lushtaku pranon se i kërkoi Nuredin Lushtakut ta zëvendësonte atë në Komisionin verifikues

Agim Çeku dhe 11 të tjerët të akuzuar në rastin e njohur si 'Veteranët' u ulën sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinë...

Ish-ministri i Mbrojtjes: Lajm i mirë dhe i gëzueshëm rritja e buxhetit për FSK-në

Buxheti për vitin e ardhshëm për Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) pritet të jetë 100 milionë euro apo 1.3% e bruto produktit vendor.

Kandidati i AAK-së për Pejën premton ulje të taksave për bizneset e reja që janë goditur nga pandemia

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për kryetar të Pejës, Rrustem Berisha ka thënë se do t’i përkrahin bizneset e ...