Postet nga: Rrugët

Kur do të përfundojë rruga “Lah Nimani” në Mitrovicë?

Veturat, kalimtarët e sidomos fëmijët që frekuentojnë rrugën "Lah Nimani" në Mitrovicë po përballen me vështirësi gjatë kalimit nëpër të.

Reshjet e borës, gjendja e rrugëve në pikë-kalimet kufitare e kalueshme

Të gjitha rrugët në Kosovë që  të dërgojnë në drejtim të pikë-kalimeve kufitare, janë të kalueshme.

Foto: info-plus.tv

Vërshimet e së enjtes në Viti, uji mbuloi rrugët e dy fshatrave - FOTO

Reshje të dendura të shiut kapluan Vitinë gjatë natës që shkoi.

Borë dhe ngrica në rrugë, policia apelon për kujdes nga qytetarët

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes gjatë lëvizjeve për shkak të ngricave në rrugë, si rezultat edhe i reshjeve ...

Cilat janë rrugët me rrezikshmëri më të lartë pas reshjeve të borës në Kosovë? Flasin nga Ministria e Infrastrukturës

Qamil Feka nga Departamenti i Menaxhimit të Rrugëve në Ministrinë e Infrastrukturës ka informuar për rrugët me rrezikshmëri më të lartë në Kosovë pas reshjeve ...

‘Lëmshi’ në dy rrugët në jug të Mitrovicës me ndërtimet, gropat dhe kanalizimin - Pamje

Punimet e lëna në gjysmë afër shkollës, balta pas reshjeve në rrugë,  fluksi i makinave, problemi me kanalizim janë vetëm disa nga telashet me të cilat ...

Djali “inspekton” punimet e kompanisë së babait të tij në Rugovë (VIDEO)

Një kompani nga Peja, pronari i së cilës është babai i kryesuesit të Kuvendit Komunal të Pejës, për disa vite me radhë mori tenderë nga ekzekutivi lokal, ...

Serbia, Maqedonia e Veriut me një sistem të integruar elektronik për pagesën rrugore

Kryeministrat e Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut përuruan të dielën te pikëkalimi kufitar i Preshevës sistemin e përbashkët të integruar elektronik për pagesë...