Postet nga: rruge

Ky është fshati mahnitës që në vend të rrugëve ka ujë (FOTO)

Ndoshta për shumë njerëz fshati Giethoorn në Holandë është i padëgjuar, por pasi të shihni fotot do të keni dëshirë ta vizitoni.

Prokuroria e Pejës ngrit aktakuzë ndaj “Kelkos Energy”

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Përgjithshme, ka ngritur aktakuzë ndaj “Kelkos Energy” e cila operon me hidrocentralet në Deçan.

Kamenica ia sheh sherrin vendimit të MMPHI-së, i 'humbë' 1.4 milion euro

Komunës së Kamenicës iu kanë pezulluar dy projekte infrastrukturore në vlerë 1.4 milion euro, të cilat janë nënshkruar me ministrin paraprak të Infrastrukturës Arban Abrashi, përmes ...

Tre persona të vdekur në një aksident në Raçë të Gjakovës

Tre persona kanë vdekur në një aksident që ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në fshatin Raçë, të komunës së Gjakovës. Rastin për portalin ...

Jusufi e Kurti, flasin për autostradën Shkup - Bllacë dhe korridorin Prizren - Tetovë

Ambasadorja e Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Shpresa Jusufi, e shoqëruar nga sekretari i tretë, Rexhep Limani, janë takuar sot me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendoje, njëherë...

Gjakovë, bllokohen rrugët për shkak të reshjeve të shiut e borës

Kuvendi Komunal në Gjakovë ka njoftuar se në qytet janë krijuar vështirësi në disa rrugë komunale për shkak të reshjeve të shiut dhe të borës.

Nesër mbyllet rruga Nacionale N2, Prishtinë-Ferizaj, në fshatin Banullë