Postet nga: rrogat

LIVE - Qytetarët kërkojnë t`u lejohet tërheqja e 30% të mjeteve nga TRUST-i

Qytetarë të shumtë janë mbledhur para Qeverisë në shenjë proteste për lejim të tërheqjes së 30 për qind të mjeteve të TRUST-it.

Punëtorët e shtetit sot në protestë

Të punësuarit në të gjitha institucionet e Republikës së Kosovës në nivel vendi, nën ombrellën e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), ...

Bekim Haxhiu: Punëtorëve të sektorit publik po u dhemb koka nga mashtrimi të cilin e kanë përjetuar nga premtimet e 14 shkurtit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu gjatë debatit për Ligjin e Pagave ka thënë se punëtorët e sektorit publik sot po kërkojnë ...

Greva në shëndetësi, pacientët ambulator mbesin pa shërbime - VIDEO

Fatmire Shala nga fshati Trudë i Komunës së Prishtinës është kthyer mbrapa, pasi që nuk ka arritur të marrë shërbimin e kërkuar nga mjekët në ...

SBAShK pas takimit me Sveçlën dhe Nagavcin: Do ta diskutojmë grevën e 4 dhjetorit

Sindikata e Bashkuara e Arsimit Shkencës dhe Kulturës pas një takimi me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci, ...

Nis greva e punëtorëve shëndetësor

Këshilli Qendror Grevist i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka bërë të ditur se deri në këto momente nuk u është ...

SBAShK-u paralajmëron grevë nga janari

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jashari ofroi mbështetjen e gjithë mësimdhënësve për mjekët dhe infermierët në Kosovës.

Minatorët bojkotojnë punën, nuk i kanë marrë ende rrogat

Afër 350 minatorë të kombinatit Trepça sot kanë refuzuar që të hyjnë në minierë për të punuar.