Postet nga: Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK)

Rrjeti i Grave paralajmëron presion publik nëse nuk ndërmerren hapat e duhur për zbardhjen e vrasjes së gruas nga Kamenica

Rrjeti i Grave të Kosovës ka reaguar për vrasjen e gruas nga burri i saj në fshatin Berivojcë të Kamenicës.

Rrjeti i Grave dënon gjuhën dhe sjelljet ndaj Vjosa Osmanit

Rrjeti i Grave të Kosovës përmes një komunikate ka dënuar incidentin ndaj Vjosa Osmanit në Kuvend, siç e kanë quajtuar, gjuhën fyese dhe sjelljet denigruese ndaj ...

RrGK: Amnistimi i krimeve të luftës, i papranueshëm

Me rastin e shënimit të 27 prillit, Ditës Kombëtare të Personave të Pagjetur, Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka kujtuar, 1,641 gra e burra, fëmijë e ...

Gratë bëjnë nderime te varri i Nexhmije Pagarushës për 17 shkurt

Anëtaret e Rrjetit të Grave të Kosovës (RrGK) sot me rastin e përvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, kanë bërë te varri i ...

Ndëshkimi për prokurorin Maqedonci, reagon Rrjeti i Grave

Pas shqiptimit të masës disiplinore ndaj prokurorit Maqedonci, reagon Rrjeti i Grave të Kosovës

Organizatat e Grave denoncojnë presionin e Ramiz Lladrovcit ndaj një zyrtareje komunale në Drenas

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) dhe Lobi për Barazi Gjinore në Kosovë (Lobi) kanë shprehur shqetësim në lidhje me presionin që, sipas tyre, po i bë...