Postet nga: rrëzimi i qeverisë

Pse beteja e fituar në Kushtetuese, e bëri pishman Lëvizjen Vetëvendosje – Pasojat dhe efektet juridike (1)

 

Hoti bën thirrje të mos shpërndahet Kuvendi pa u votuar buxheti 2021

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë thirrje që Kuvendi të mos shpërndahet para se të votohet buxheti i shtetit për vitin 2021.

Vendimi i 'duhur' i Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e qeverisë Hoti ‘i pa pritur’

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese e cila ka urdhëruar mbajtjen e zgjedhjeve të reja brenda 40 ditëve dhe e ka anuluar vendimin për zgjedhjen e qeverisë Hoti, është ...

VV nis mocionin për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve të deputetëve për një mocion për rrëzimin e qeverisë.

Arsim Bajrami

Arsim Bajrami: PDK do të fitonte shumë nëse nuk do ta votonte rrëzimin e Qeverisë Kurti

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arsim Bajrami, ka thënë se në politikë duhet pasur dinjitet.

Albin Kurti: Deputetit nga grupi ynë parlamentar i kanë ofruar një ministri për një votë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se një deputeti nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje i kanë ofruar për një votë një ministri, ...

Albin Kurti për Avdullah Hotin: Sillej si ta kishte një kovë me rërë duke e hedhur në rrotat e qeverisë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se ish-zëvendësi i tij në Qeveri, Avdullah Hoti, po e ngadalësonte qeverisjen e mirë.

Albin Kurti: Jemi të gatshëm për zgjedhje të reja

Kryeministri në detyrë, njëherazi kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka ritheksuar se janë të gatshëm për zgjedhje të reja pas rrëzimit të Qeverisë ...