Postet nga: rrezikim i trafikut publik

Dosja ndaj të dyshuarit për rastin në Pejë: 'Kanosje ndaj prokurorit' , 'goditje me veturë ndaj policit'

Agron Gashi, i dyshuar për vrasjen e rёndё nё tentativë e cila ndodhi mbrëmë më 22.05.2024 në Pejë, ku mbetën të plagosur tre persona, sipas njoftimit të ...

Prizren, deklarohen rreth fajësisë dy të akuzuarit për rastin e aksidentit fatal nga gara në autostradë

Gjykata e Prizrenit ia ka ndëprerë paraburgimin Arlind Sylës, njërit prej të akuzuarëve për aksidentin tragjik në një garë automobilistike që ndodhi më 2023 në autostradë...

Aktakuzë ndaj dy personave për aksidentin në autostradë në të cilin vdiqën tre persona

Prokuroria e Prizrenit më datë 02.05.2024 ka ngritur aktakuzë ndaj dy të dyshuarve, Irfan Hoti dhe Arlind Syla, për aksidentin tragjik në një garë automobilistike që ndodhi në autostradën “...

Vendimi i Gjykatës për dy të dyshuarit për aksidentin në garën me vetura, në të cilin vdiqën 3 persona

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar paraburgimin Arlind Sylës, njërit prej të dyshuarve për aksidentin tragjik në një garë automobilistike që ndodhi në autostradën “Ibrahim Rugova”, ...

Gjykata lë në paraburgim të dyshuarit për aksidentin në garat me makina në autostradën “Ibrahim Rugova

Aksidenti tragjik në një garë automobilistike që ndodhi në Autostradën “Ibrahim Rugova” në muajin dhjetor të vitit të kaluar, pati për pasojë tre persona të vdekur.

Ferizaj, burg për shoferin që akuzohet se e goditi këmbësorin dhe iku nga vendi i ngjarjes

Gjykata e Ferizajt e ka dënuar me tre vjet burg të pandehurin I.J., i akuzuar se pasi e kishte goditur me veturë viktimën N.M. kishte ikur ...

Aksidenti në Carralevë ku vdiqën 2 fëmijë, ky është vendimi i Gjykatës së Ferizajt

Dy fëmijë 8-vjeçarë kanë vdekur pasi ishin goditur në Carralevë nga një veturë të dielën derisa ishin duke ecur në trotuar.

Ferizaj, arrest shtëpiak për të dyshuarin për aksidentin që përfundoi me vdekjen e këmbësorit

Gjykata e Ferizajt ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit S.R., i dyshuar  për rrezikim të ...