Postet nga: Rrënimi

Rrënohet një shtëpi në rrugën transit në Prizren

Një shtëpi është rrënuar gjatë ditës së sotme në rrugën e re transitore në Prizren.

Rrënimi i aneksit të 'ABI Çarshisë', deputetja e LVV-së dënohet me burgim

Gjykata e Prizrenit vendosi të martën që t’i shpallë fajtorë dhe t’i dënojë dy nga gjashtë zyrtarët e kësaj komune nën akuzat pë...

(VIDEO) Rrënohen objektet e tregut në Obiliq

Komuna e Obiliqit mëngjesin e sotëm ka ndërmarrë aksion për rrënimin e objekteve të tregut në qytet.

Policia tregon pse e ndaloi rrënimin e ish-objektit të Gjykatës në Vushtrri

Komuna e Vushtrrisë në orët e hershme të mëngjesit kishte filluar punimet për rrëzimin e ish-objektit të Gjykatës Komunale, por u ndalua nga ana e ...

Xhafer Tahiri nis rrënimin e objektit të Gjykatës me gjithë kundërshtimet - VIDEO

Komuna e Vushtrrisë sot ka filluar rrënimin e objektit të ish-Gjykatës Komunale, por u pengua nga aktivistë të shoqërisë civile dhe nga opozita.

Haki Rugova për KALLXO.com: Nuk do ta rrënojmë burgun e Gurrakocit

Sot gjatë ditës ka pasur raportime në rrjetet sociale se Komuna e Istogut ka vendosur ta rrënojë burgun e Gurrakocit.

Degradimi i kulturës përmes shkatërrimit të bibliotekave

Duke jetuar në një shoqëri në të cilën të lexosh shumë libra konsiderohesh “budalla” e të ndërtosh tempuj leximi “i çon paratë dëm”, rrënimi i ...

Rrënimi i objektit të Teatrit Kombëtar Shqiptar si gjest antikosovar