Postet nga: rrëmbim

Tentuan t'i merrnin pistoletën policit dhe e plagosën, arrest me burg për 3 vëllezërit

Janë lënë në burg tre vëllezërit Gerald Marini, Marjus Marini dhe Arjan Marini, të cilët u përfshinë në një sherr dy ditë më parë në ...

Rrëmbehen qindra nxënëse në Nigeri

Qindra vajza janë zhdukur, që prej se një grup i madh i personave të armatosur, hyri në një shkollë në veri të Nigerisë, njoftuan autoritetet.

Arrestohet i dyshuari për rrëmbimin e një vajze në Istog

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të rrëmbimit në fshatin Drejë në Istog.

Vendoset masa e sigurisë ndaj të dyshuarve për rrëmbimin e dy shtetasve maqedonë

Gjykata e Gjilanit i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurve, V.K., M.I., B.N., V.K., F.S. dhe M.Z.

Rrëmbimi i shtetasve maqedon në Gjilan, Gjykata e mbyllë seancën për çështje morali

Dy zyrtarë policor, V. K., dhe B. N., një punëtor i RTK-së, F. S.,  dhe dy persona të tjerë, V. K., dhe M. I., janë sjellë para gjykatësit ...

Gjilan, të dyshuarit për rrëmbim nesër dalin para gjykatësit

Dy zyrtarë policorë, V.K. dhe B.N., një punëtor i RTK-së, F.S.  dhe dy persona të tjerë, V.K. dhe M.I., janë arrestuar gjatë ditës ...

Arrestohen dy policë, dyshohet se rrëmbyen dy persona

Pesë persona ndër ta edhe dy zyrtarë policorë janë arrestuar nën dyshimin për rrëmbim.

Klinë - Arrestohet i dyshuari për rrëmbimin e një vajze

Policia në Klinë ka njoftuar se para disa ditëve ka arrestuar një person të dyshuar për rrëmbimin e një vajze.