Postet nga: rrahman rama

Ekipi Këshillues dhe Ndërlidhës i NATO-s do të vazhdojë angazhimin për avancimin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, së bashku me Komandantin e FSK-së, gjeneral major Bashkim Jasharin, gjatë ditës kanë pritur në takim drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhë...

Ceremonitë e ndryshme të emërimit të dy komandantëve të FSK-së

Dorëheqja e komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama, bëri që të martën të emërohet komandanti i ri i FSK-së, ...

Gërvalla e konfirmon takimin me Rrahman Ramën, nuk tregon se cili do të jetë roli i tij në vazhdim

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla, gjatë raportimit në Komisionin për Punë të Jashtme, e ka konfirmuar se është takuar gjatë ditës ...

Komandanti i FSK-së në Gardën Kombëtare të Iowa-s vizitoi stërvitjen e ushtarëve të Kosovës

Në vazhdën e vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka vizituar Gardën ...

Rama: FSK e gatshme për misione në të mirë të paqes

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, mori pjesë në Konferencën e Ushtrive Evropiane që u mbajt në Shtabin e Përgjithshëm të Ushtrisë Amerikane për Evropë...

Garada Ceremoniale e FSK-së, ka ngritur flamurin shtetëror

Në 13 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Garada Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), ka ngritur flamurin shtetëror.

Gjeneral Rrahman Rama: Pjesëtarët e FSK-së do të shkojnë në mision paqeruajtës në Kuvajt

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës pritet që në mars të shërbejnë në mision paqeruajtes në Kuvajtit në kuadër të Gardës Kombë...

Vjosa Osmani takoi komandantin e FSK-së

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka takuar edhe komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Ramën.