Postet nga: Rrahman Jasharaj

Nagavci takohet me Jasharajn, flasin edhe për vaksinimin e stafit arsimor

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka zhvilluar vizitë me përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit në Kosovë.

SBAShK pajtohet që të shkurtohet gjysmëvjetori i parë

Për shkak të situatës me pandeminë COVID-19, gjysmëvjetori i parë i vitit shkollor mund të përfundojë më herët se sa është paraparë në kalendarin e ...

Denoncimi i Jasharajt, mësuesit e sëmurë po obligohen të mbajnë mësim gjatë COVID-19

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, në emisionin “Jeta në Komunë” ka thënë se disa komuna po i lënë të punojnë mësimdhënësit me sëmundje kronike ...

Situata me COVID-19 - Ministri i Arsimit takohet me përfaqëusesit e SBAShK-ut

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë ditës së sotme është takuar me përfaqësuesit e SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dhe Ymer Ymeri.

Ministri Likaj dhe SBAShK-u vizitojnë shkollat në Prishtinë

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, kryetar i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dhe drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Shpresa Shala kanë viztuar shkollat fillore “Pjeter Bogdani” dhe “Xhemajl ...

SBAShK-u kërkon që fillimi i vitit të ri shkollor të shtyhet për dy javë

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar master-planin e Ministrisë së Arsimit në bazë të së cilës mësimi do të fillojë më 1 shtator.

Sindikatat e punëtorëve të sektorit publik ‘kërcënojnë’ me greva

Përfaqësues të sindikatave të arsimit, policisë, shëndetësisë, doganës dhe të zjarrfikësve sot kanë zhvilluar një takim me kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në ndë...

Tërhiqet SBAShK-u, s`ka më greva për Ligjin për Paga

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj ka thënë se nuk do të ketë më grevë nga mësimdhënë...