Postet nga: Rozeta Hajdari

Ish-ministrja Hajdari reagon për inicimin e pezullimit të konkurseve në ndërmarrjet publike

Ish-ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari ka reaguar për inicimin e pezullimit të konkurseve në ndërmarrjet publike për ...

"Contour Global" kërkon 20 milionë euro, Ministria thotë se kërkesa është e pathemeltë

Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike ka njoftuar se më 24 maj ka pranuar një letër nga kompania “Contour Global” ku janë kë...

Ministria e Ekonomisë mori vendim për shërbimet e parapaguara turistike

Minstria e Ekonomisë, Punësimit, Tregëtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike ka vendosur që të shtyjë shërbimet turistike në Kosovë.

(DOKUMENT) Kryeshefi i shkarkuar i "Trepçës" bën kallëzim penal ndaj ministres Rozeta Hajdari dhe bordit

Ish- kryeshefi i ndërmarrjes “Trepça”, Basri Ibrahimi, ka ushtruar kallëzim penal në Prokurorinë Speciale ndaj ministres në detyrë, Rozeta Hajdari dhe anëtarëve të bordit që ...

Rozeta Hajdari flet për 100 ditëshin, përmend shkarkimin e bordeve

Ministrja në detyrë e MEPTINIS, Rozeta Hajdari ka prezantuar raportin e 100 ditëve të punës për ministrinë që ajo e drejton.

Ministrja Rozeta Hajdari: Anëtarët e rinj të Bordit në Telekom nuk kanë të kaluar kriminale

Të premten, Bordi i Përkohshëm i Telekomit të Kosovës shkarkoi kryeshefin ekzekutiv të kësaj kompanie, Bedri Istrefi.

Kurti e Hajdari denoncojnë keqpërdorimet në ndërmarrjet publike

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari përmes një video-mesazhi u janë adresuar mediave dhe qytetarëve.

Arsyet që çuan në shkarkimin e Agron Thaçit nga pozita e kryeshefit ekzekutiv të "Infrakos"

Të premten, bordi i përkohshëm i emëruar nga Qeveria Kurti i ndërmarrjes “Hekurudhat e Kosovës – Infrakosi” e ka shkarkuar kryeshefin ekzekutiv, Agron Thaçi.