Postet nga: rozelinda manastiri

Rrëfimi i prokurores, ku shkuan paratë e Karaçevës

 

Paralajmërimi i prokurores: Do të konfiskohen shtëpitë e bosëve të Karaçevës

Prokurorja e rastit të ‘Karaçeva’ nga departamenti i krimeve të rënda në Prokurorinë e Gjilanit, Rozelida Manastiri ka paralajmëruar se do të konfiskohen të gjithë pasuritë e ...

Nga 30 ditë paraburgim për 30 të arrestuarit për kazinotë në Karaçevë

30 të arrestuarit në aksionin e së premtes në fshatin Karaçevë janë dërguar në paraburgim.

Dënohen shoferi e pronari i kompanisë për aksidentin tragjik në Gjilan

Me katër vite e tetë muaj burg është dënuar shoferi i automjetit, Mustafë Avdiaj, dhe me dy vite e tetë muaj burg është dënuar pronari i Kompanisë “...

Kërkohet vazhdimi i arrestit shtëpiak për të dyshuarit për aksidentin në Gjilan

Prokuroria e Gjilanit ka kërkuar vazhdimin e arrestit shtëpiak për pronarin e kompanisë së ujit “Peja” dhe shoferit të kamionit, i cili shkaktoi aksidentin tragjik në qendë...

VIDEO – Ekzaminimet e kamionit që shkaktoi aksidentin në Gjilan

Kanë kaluar më shumë se dy javë nga aksidenti i tmerrshëm që i mori jetën një qytetari të Gjilanit, dhe ekzaminimet rreth gjendjes teknike të automjetit që e ...

30 ditë paraburgim për pronarin e kompanisë së kamionit së aksidentit në Gjilan

V.T, pronari i kompanisë kamioni i së cilës të entjen shkaktoi një aksident tragjik në qendër të Gjilanit i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

Kamioni që shkaktoi aksidentin në Gjilan, i paregjistruar që nga viti 2017

Kamioni i cili shkaktoi dje aksidentin në qendër të Gjilan, nga i cili një person mbeti i vdekur dhe 27 të tjerë u lënduan, nuk ishte i regjistruar që ...