Postet nga: Rozelida Manastiri

Identifikohen edhe katër persona si pronarë të kazinove në Karaçevë, ndalohen për 48 orë

Gjatë ditës së sotme janë arrestuar pesë persona në lidhje me rastin e aksioneve për lojëra fati e kontrabandë në Karaçevës.

15 nga të arrestuarit në rastin e Karaçevës pranojnë të bashkëpunojnë me Prokurorinë

Mbi 50 ka shkuar numri i të arrestuarve në lidhje me rastin e Karaçevës. Këto arrestime u kryen në dy faza të ndara, ajo e aksionit në kazinotë ...

Pamje - Specialët ndërhyjnë nga malet e Karaçevës

Me të marrë dritën e gjelbër, ekipet policore filluan aksionin i cili vuri në pranga rreth 35 persona të dyshuar për organizim të lojërave të fatit dhe ...

Kush e vendosi datën për ndërhyrjen në Karaçevë

Mbi një vit hetim intensiv, masa të shumta të fshehta të vëzhgimit, identifikimi i personave të dyshuar për bixhoz e kontrabandë, do të përfundonte me një aksion ...

Cila grackë u përdor për të gjurmuar bosët e Karaçevës

Një hetim i gjatë më shumë se një vit rezultoi me dhjetëra të arrestuar, më shumë se dhjetë objekte të rrënuara në Karaçevë që shërbyen si ...

Si nisi hetimi i rastit Karaçeva?

Emisioni i sotëm në “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hetimin disa mujor të institucioneve në lidhje me kapjen dhe arrestimin e më shumë se 50 personave në lidhje me rastin ...

Pas aksionit në Karaçevë, bastisje në Pejë, Prizren e Gjilan në fabrika të mishit (FOTO)

Në disa lokacione në Kosovë janë duke u kryer disa bastisje, ndërsa cak i Prokurorisë së Gjilanit janë fabrikat e mishit.

Dosja e Prokurorisë: Për çka dyshohen 30 të arrestuarit në Karaçevë

Prokuroria  e Gjilanit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj 30 të arrestuarve në Karaçevë