Postet nga: Ronaldo

Juventus mposht Romën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Juventus ka shënuar fitore me rezultat 3-1, ndaj Romës, e cila ishte e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë.

 Dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit takojnë Ronaldon dhe Buffonin (VIDEO)

Aurelio dhe Alesjo, janë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit të 26 nëntorit që e goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit.

Chiellini: Ronaldos iu vodh Topi i Artë nga Real Madridi

Ditën e hënë me 2 dhjetor në qytetin e Milanos, janë shpallur futbollistët më të mirë për sezonin 2018/2019 në Serie A.

Simeone: Atletico Madrid ka vuajtur gjithmonë prej Cristiano Ronaldos

Të martën me fillim prej orës 21:00, do të përballen Juventus dhe Atletico Madrid, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionë...

Presidenti i La Ligës e dëshiron rikthimin e Mourinhos dhe Ronaldos

Presidenti i La Ligës, Javier Tabes, ka thënë se e dëshiron rikthimin e dyshes Jose Mourinho dhe Cristiano Ronaldos.

Sarri: Do të jetë emocionuese të stërvis Ronaldon

Trajneri i Juventusit Maurizio Sarri, në konferencën e parë të tij për media, ka thënë fjalë të mira për Cristiano Ronaldon.

Ronaldo e çon Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Juventus është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur Atletico Madridin me rezultat 3-0.

Juventus shënon fitore të lehtë ndaj Sassuolos (Foto)

Juventus është rikthyer te fitoret duke e mposhtur Sassuolon me rezultat të thellë 3-0, si mysafir në kuadër të xhiros së 23-të në Serie A.