Postet nga: Ron Johnson

Johnson: Kosova dhe Serbia kërkuan angazhim më të madh të SHBA-së

Prishtina dhe Beogradi donin një angazhim më të madh të Shteteve të Bashkuara për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, madje kërkuan që edhe unë të angazhohem pë...

Senatorët amerikanë: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë – Serbi kërkon sakrifica

Dy senatorë amerikanë kanë takuar sot liderët politikë të Kosovës për t’u përçuar mesazhin që të angazhohen në gjetjen e një zgjidhjeje politike me ...

Senatorët nga SHBA, Ron Johnson dhe Chris Murphy vizitojnë sot Kosovën

Senatorët nga Shtetet e Bashkuara te Amerikës (SHBA), Ron Johnson republikan nga Wisconsin dhe Chris Murphy demokrat nga Connecticut do të vizitojnë sot Republikën e Kosovës.

Dy senatorë amerikanë vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

Senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson, do të vizitojnë këtë javë Kosovën dhe Serbinë, për të shprehur, siç thanë, mbështetje për dialogun midis ...

Kadri Veseli bisedon me senatorin dhe kongresistin amerikan për FSK-në

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i cili po qëndron për një vizitë zyrtare në SHBA, ka zhvilluar dy takime të ndara me senatorin Ron Johnson ...

Senatori Johnson: ShBA mbështet presidentin Thaçi dhe kurajon e tij

Arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë e sheh si të domosdoshme senatori amerikan, Ron Johnson.

Johnson: ShBA nuk ka vija të kuqe sikur Gjermania se çka mund të diskutojnë Kosova e Serbia

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të diktojnë një zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë dhe se një gjë e tillë duhet të vijë nga këto dy ...

Haradinaj: Përkrahja e ShBA-ve është e domosdoshme për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion nga Kongresi Amerikan, të kryesuar nga senatori Ron Johnson, me të cilët ka biseduar për aktualitetin ...