Postet nga: Robert Fico

Kryeministri sllovak jashtë rrezikut për jetë

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, ...

Zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët ...

Nën masa të rrepta sigurie i dyshuari për tentimvrasjen e kryeministrit sllovak sillet në Gjyaktë

Personi i dyshuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit.

Fico mbetet nën kujdes intensiv

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë nën kujdes intensiv dhe do të mbetet në spitalin e qytetit Banksa Bistrica së paku deri ...

I dyshuari po akuzohet për vrasje në tentativë të kryeministrit sllovak Fico

Një i dyshuar është akuzuar për vrasje në tentativë të kryeministrit sllovak Robert Fico, i cili u qëllua me armë zjarri më 15.05.2024, ka thënë ministri i Brendshë...

Kryeministri sllovak jashtë rrezikut për jetë

Gjendja shëndetësore e kryeministrit sllovak, Robert Fico, më nuk është në rrezik për jetë, pasi ai u qëllua me armë zjarri teksa po dilte nga një ...

Kryeministri sllovak në “gjendje të rëndë” pas atentatit

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, është “në gjendje të rëndë”, pasi u qëllua me armë zjarri derisa po ecte në mesin e një turme të vogël, pas ...

Osmani e Kurti i urojnë shërim të shpejtë kryeministrit sllovak pas plagosjes

Krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë reaguar pasi kryeministri sllovak, Robert Fico, u qëllua me armë zjarri.