Postet nga: Ritchie Torres

Torres: Më shqetëson fakti se Perëndimi ka shkuar shumë larg me përkëdheljen e Serbisë

Kongresisti amerikan, Ritchie Torres, për RTV21 tha se Kosova është një ndër demokracitë më të fuqishme në botë dhe i bën thirrje çdo vendi në botë, çdo ...

Torres: SHBA të marrë rol më të madh në bisedimet Kosovë – Serbi

Ligjvënësi amerikan, Ritchie Torres, ka thënë në hënën në Prishtinë se është koha që Shtetet e Bashkuara të marrin rol më të madh në bisedimet ...

Presidentja Osmani takon kongresistin amerikan Ritchie Torres

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë ditës së sotme ka pritur në takim kongresistin amerikan, Ritchie Torres, bashkëkryesues i Grupit për Çështjet Shqiptare ...

Osmani pret sot në takim kongresmenin amerikan, Torres

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të takohet sot me kongresmenin amerikan, Ritchie Torres i cili po qëndron në Kosovë.

Haradinaj pret në Gllogjan kongresmenin amerikan, Ritchie Torres

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në Gllogjan, kongresmenin amerikan Ritchie Torres.

Kongresisti Torres: Serbia është satelit për Rusinë, Kosova mike e palëkundur e SHBA-së

Pas vendimit të Serbisë për të nënshkruar kontratë të re disavjeçare me Rusinë për furnizim me gaz, ka reaguar kongresisti Ritchie Torres.

Kongresisti amerikan kujton personat e zhdukur nga lufta në Kosovë

Kongresisti amerikan, Ritchie Torres, ka kujtuar personat e zhdukur nga lufta e fundit në Kosovë.

Kongresmeni amerikan u bën thirrje pesë vendeve të BE-së që ta njohin Kosovën

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, iu ka bërë thirrje pesë vendeve të Bashkimit Europian, Qipros, Greqisë, Rumanisë, Sllovakisë dhe Spanjës që ta njohin Kosovën.