Postet nga: Rita Ora

Takimi i këngëtares Rita Orës me kryeministrin Albin Kurtin, 27.11. 2023. Foto: Zyra e Kryeministrit

Plane për bashkëpunim në muzikë e film, çaste nga takimi i Albin Kurtit me Rita Orën

Datëlindja e 33-të, këngëtaren nga Kosova me famë botërore, Rita Ora e gjeti në Prishtinën me borë.

Kryeministri Kurti pret në takim Rita Orën dhe me partnerin e saj

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim këngëtaren me famë botërore, që ka prejardhje nga Kosova, Rita Ora, dhe partnerin e saj Taika Waititi.

Rita Ora vjen në Kosovë, pritet nga kryetari Përparim Rama

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka ardhur sot në Kosovë.

Sqarohet forografia: Rita Ora ishte në finalen e Kupës së Botës në ragbi me bashkëshortin e saj

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është parë duke u shoqëruar me tenistin serb, Novak Gjokoviq.

A ishte e vështirë përshtatja e Rita Orës në Britani të Madhe – rrëfimi i Vera Orës

Vera Ora ka rrëfyer për rrugëtimin e vajzës së saj Rita Orës në Britani të Madhe, si shqiptare.

Nata e parë e ‘Eurovisonit’, Rita Ora ndezi skenën në ‘Liverpool Arena’ - VIDEO

Gjysmëfinalja e parë e festivalit evropian të këngës në “Eurovisionit” që u është mbyllur me mbrëmë kaloi nën hijen e performancës fantastike të kë...

Rita Ora për rastin e 11-vjeçares: Është e rëndësishme të punojmë me të rinjtë që këto ngjarje të mos përsëriten

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Rita Ora mes lotësh ka folur për rastin e 11-vjeçares, e cila dyshohet se është dhunuar në Prishtinë.

"Rita po vjen", konfirmohet koncerti në Tiranë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, do të vijë këtë vit në Tiranë për koncert.