Postet nga: Rita Ora

Rita Ora me veshje kombëtare shqiptare në këngën e re

Këngëtarja shqiptare më famë botërore, Rita Ora, ka publikuar një sekuencë të shkurtër të këngës së re në të cilën ka zgjedhur pë...

Ndalimet e udhëtimeve në Mbretërinë e Bashkuar lënë Rita Orën të bllokuar në Bullgari

Anulimi i fluturimeve për në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të dyshimit se është përhapur një version i ri i COVID-19, e ka bllokuar pop-këngë...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Artistja kosovare me famë botërore do të shfaqet në filmin "Twist", e cila do të luaj rolin e Dodge.

VIDEO: Rita Ora me mesazh për kosovarët që të ruhen nga COVID-19

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe ambasadorja e UNICEF UK, Rita Ora, përmes një videomesazhi ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës të kujdesen pë...

Rita Ora: Vendoseni Kosovën në hartë

Këngëtarja e kosovare me famë botërore, Rita Ora, është në mesin e artisteve që ka kërkuar nga kompania 'Apple' ta vendos Kosovën në hartën ...

Rita Ora uron përvjetorin e pavarësisë së Kosovës në gjuhën shqipe

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka uruar Kosovën për 12 vjetorin e pavarësisë.

Rita Ora e lumtur për suksesin e DJ Regard në botë

Këngëtarja e kosovare me famë botërore, Rita Ora, është takuar me artistin tjetër shqiptar, Dardan Aliu, i njohur si DJ Regard, gjatë evenimentit muzikor të Capital ...

Rita Ora premton ndihmë për familjet e goditura nga tërmeti

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka thënë se është tronditur nga tërmeti tragjik në Shqipëri.