Postet nga: Rishi Sunak

Britani, shkarkohet kryetari i Partisë Konservatore lidhur me taksat

Kryeministri britanik Rishi Sunak shkarkoi kryetarin e Partisë Konservatore, Nadhim Zahawi të dielën pasi një hetim arriti në përfundimin se ai kreu një shkelje serioze duke fshehur një ...

Sunak i premton Zelenskyt mbështetje afatgjatë për Ukrainën

Kryeministri britanik, Rishi Sunak, i ka thënë presidentit Volodymyr Zelensky se Ukraina mund të llogarisë në mbështetjen afatgjatë të Britanisë së Madhe.

Sunak: Duhet të dobësohet aftësia e Rusisë për t’u rigrupuar

Kryeministri britanik, Rishi Sunak, tha se Perëndimi duhet të punojë për të dobësuar “aftësinë e Rusisë për t’u rigrupuar”, teksa Moska po vazhdon luftë...

Kryeministri i Britanisë pritet të shpallë planin për të përshpejtuar deportimin e emigrantëve shqiptarë

Kryeministri britanik, Rishi Sunak pritet të shpallë një marrëveshje për emigracionin shqiptar të martën, e cila do të përshpejtojë deportimet për në Shqipëri.

Vdesin tre fëmijë pasi ranë në një liqe në Britani

Tre fëmijë kanë vdekur dhe një tjetër është dërguar në spital në gjendje kritike, pasi kanë ranë në një liqe të ngrirë, Babbs Mill Park, në Solihull ...

Sunak emërohet kryeministër i Britanisë

Rishi Sunak zyrtarisht u emërua në postin e kryeministrit të Britanisë, duke zëvendësuar Liz Truss e cila dha dorëheqje javën e kaluar.

Çfarë duhet të dini për kryeministrin e ri të Britanisë?

Ish-sekretari britanik i Thesarit, Rishi Sunak, do të bëhet kryeministër i ri i Britanisë.

Rishi Sunak pritet të zgjidhet kryeministër i ri i Britanisë së Madhe

Rishi Sunak do të bëhet kryeministër i ri i Britanisë së Madhe pak ditë, pas dorëheqjes së Liz Truss nga ky post.