Postet nga: rinumërimi

Vazhdon rinumërimi i 530 vendvotimeve

Numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi.

Rinumërimi zbulon gabimin në votat për AAK-PSD në Rahovec

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve  po vazhdon rinumërimi i 530 vendvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit.

Rinumërohen 83 nga 530 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po vazhdon rinumërimin e votave në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Vendimi për rinumërimin e 530 vendvotimeve shtyen procesin e numërimit të votave me kusht

Në orën 16:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pritet të filloj rinumërimi i 530 vendvotimeve.

Haskuka: Po Frikohen t’i Numërojnë Votat Me Kusht

Mytaher Haskuka, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje që prin në garën për Prizrenin ka shkruar sot në Facebook se duhet të kryhet numërimi i votave në ...

Ankesat në Supreme Shtyjnë Rinumërimin e Votave të Prishtinës dhe Prizrenit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do të fillojë rinumërimin e votave në Prishtinë dhe Prizren për shkak të ankesave në Gjykatës Supreme ndaj vendimit të  PZAP-it pë...

KQZ Miraton Vendimin e PZAP-it për Rinumërim në Prishtinë e Prizren

Në mbledhjen e sotme KQZ-ja mori dy vendime në lidhje me balotazhin e 19 nëntorit.

Vendimi për Rinumërim të Votave Ngjall Debat në KQZ

Adnan Rrustemi, anëtar i KQZ-së, ka kërkuar që të mos vazhdohet me rendin e ditës, duke thënë se nuk mund të merret vendim për rinumë...