Postet nga: rinumërimi

U ankua se mungonin votat e familjarëve, PZAP urdhëron rinumërimin e votave

Kandidates së LDK-së për asambliste në komunën e Rahovecit, Hazbije Shala, i është pranuar si e bazuar ankesa nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, se në ...

KQZ: Fillon rinumërimi i 23 vendvotimeve në komuna të ndryshme të Kosovës

Sipas vendimit të fundit të KQZ-së në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar rinumërimi i 23 vendvotimeve nga komuna të ndryshme të Kosovës.

Dyshime për dallavere me vota edhe mes kandidateve të LVV-së dhe LDK-së në një vendvotim në Gjilan

Në vendvotimin me numër 0401X/14R rinumërimi ka paraqitur dyshime për parregullsi të mëdha gjatë numërimit të votave të kandidatëve për deputetë.

Përfundon rinumërimi i 134 vendvotimeve në QNR

Rinumërimi i votave të 134 vendvotimeve sipas vendimit të PZAP-it dhe 7 të tjerave sipas vendimit të KQZ-së është përmbyllur gjatë ditës.

AAK kërkon rinumërim të plotë të procesit zgjedhor

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ibrahim Selmanaj, anëtar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në KQZ, kërkoi rinumërim ...

PZAP: Do të rinumërohen 134 vendvotime

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ka njoftuar se rezultatet e rinumërimit të 134 vendvotimeve do të përfshihet në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve.

Nis rinumërimi i votave të AAK-së, të pranishëm edhe hetues

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur rinumërimi i votave me kusht, i atyre me postë për kandidatët për deputetë të Aleancës ...

Haradinaj-Stublla mirëpret vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votave të AAK-së

Kandidatja për deputete nga radhët e AAK-së, Meliza Haradinaj-Stublla, e ka mirëpritur vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për rinumërimin e ...