Postet nga: rinumërimi i votave

VV e NISMA prijnë me numër të vëzhguesve në QNR

Edhe sot, njësoj sikur dy ditët e kaluara, është duke vazhduar rinumërimi i 1.428 vendvotimeve pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Anëtari i VV-së akuzon vëzhguesit e Nismas për presione gjatë rinumërimit dhe ngacmime seksuale

Shtabi zgjedhor i Nisma-s Socialdemokrate ka deklaruar sot se anëtarët e VV-së në KQZ, Nazlie Bala dhe Adnan Rrustemi po i kërcënojnë dhe shantazhojnë vëzhguesit ...

Nisma akuzon anëtarët e LVV-së për ndërhyrje në procesin e rinumërimit

Nisma Socialdemokrate ka akuzuar anëtarët e LVV-së në KQZ se po i bëjnë presion vëzhguesve të Nismës duke ndërhyrë dhe duke kapur fletëvotimet.

KQZ jep detajet nga rinumërimi në QNR

Dje pasdite në ora 16:00 filloi rinumërimi i 1,428 vendvotimeve. Ky rinumërim erdhi pas një vendimi të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa pasi në adresë të këtij ...

Fillon rinumërimi i 1.428 vendvotimeve

Në këto momente po fillon procesi i rinumërimit të 1.428 vendvotimeve pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Telenovela me rezultatet e zgjedhjeve

Ankesat e subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë kundrejt rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) javën e kaluar, e kanë ...

Pesë ankesa në Supreme për vendimet e PZAP

Gjykata Supreme ka njoftuar se deri më tani ka pranuar 5 ankesa, në lidhje me vendimin e PZAP-së për rinumërim të votave dhe largimin e votave të ardhura nga ...

Gabimi që çoi në rinumërimin e rreth 1.500 vendvotimeve

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) gjatë ditës ka urdhëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve që të bëjë rinumërimin e rreth 1.500 vendvotimeve.