Postet nga: Rikthimi

Kosova kthen 11 shtetas nga Siria, mes tyre një grua me fëmijë

11 shtetas të Kosovës janë kthyer nga zonat e konfliktit në Siri. Kështu ka njoftuar Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike.

Brexit 5 vjet më vonë: 'Do të donim t’iu kishim përsëri", thotë Evropa, në një sondazh të ri

Pesë vjet pasi Britania votoi për t'u larguar nga Bashkimi Evropian, shumica e evropianëve thonë se do t'i mirëpresin britanikët përsëri nëse një ...

Lul Raka flet se a duhet të rikthehen masat kufizuese pas rritjes alarmante të rasteve me COVID-19

Mikrobiologu Lul Raka ka folur pas rritjes së numrit të rasteve me Covid-19 javët e fundit në vend. Thotë se duhet respektuar rekomandimet e autoriteteve përgjegjëse, që ...

Banorët e Plemetinit kundërshtojnë ndërtimin e shtëpive për të kthyerit nga Maqedonia

Plemetini gjendet rreth 4 kilometra larg Obiliqit, fshat në të cilin ka vite që ka filluar kthimi i komuniteteve pakicë, të larguar gjatë luftës së fundit nga Kosova.

Nasim Haradinaj paralajmëron kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë

Nënkryetari i Shoqatës së Veteranëve të UCK-së në Kosovë, Nasim Haradinaj, ka paralajmëruar kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë.

Rikthimi i Silvio Berluskonit në Zgjedhjet Italiane

Në moshën 81-vjeçare, Silvio Berluskoni, po bën rikthimin  edhe një herë për të marrë pjesë në zgjedhjet që do të mbahen në Itali në muajin mars.

Berlusconi Rikthehet në Politikë

Silvio Berlusconi, në moshën 81 vjeçare, është rikthyer në politikën italiane. Berlusconi nuk mund të garojë në zgjedhjet parlamentare për shkak të dënimit për mashtrim ...

Në Nëntor Shtëpi për Serbët në Mushtisht

Në Nëntor Shtëpi për Serbët në Mushtisht

Në fund të tetorit, ose fillim të nëntorit pritet të nisë ndërtimi i shtëpive të serbëve në Mushtisht të Suharekës.