Postet nga: rigjykim

Vrasja e Marigona Osmanit, Krivaça e Sejdiu deklarohen për fajësinë në nisjen e rigjykimit ndaj tyre

Edhe në rigjykim, Dardan Krivaça e Arbër Sejdiu janë deklaruar të pafajshëm lidhur me rastin e vrasjes së Marigona Osmanit në vitin 2021.

Shtyhet për pasdite seanca e rigjykimit për Dardan Krivaçën në Gjykatën e Ferizajt

Seanca e rigjykimit për Dardan Krivaçën dhe Arbër Sejdiun për vrasjen e 18-vjeçares nga Ferizaj, Marigona Osmani, e cila do duhej të niste sot më 24.05.2024 ...

“Nuk e di kon e kom rreh, nuk e di për çka bohet fjalë”, Sylejman Selimi para gjykatës për krime lufte

“Unë për veti, mem vet nuk e di për çka bohet fjalë, kon e kom rreh, nuk e di kon e kemi malltretu. Jam shumë i befasum edhe ...

Dyshimi për shpëlarje parash: Dy herë u dënua, herën e tretë u shpall i pafajshëm nga gjykata

Gjykata e Prishtinës i dha edhe njëherë përgjigje rastit ku akuzohet Milovan Gajic për shpërlarje të parave dhe tregti të ndaluar.

Milaim Zeka dhe Ilir Krasniqi në rigjykim për shmangie tatimore

Milaim Zeka dhe Ilir Krasniqi do të vazhdojnë ballafaqimin e tyre më Prokurorinë Speciale për shmangie tatimore lidhur me rastin ku akuzohen për mashtrim me viza të punë...

Dënim me kusht për ish-policin i cili akuzohet se ndërroi mostrat e një tenderi në vlerë prej 730 mijë euro

Gjykata e Prishtinës ka gjetur fajtor dhe dënuar Jeton Menxhiqin, i cili akuzohej nga prokuroria se kishte ndërruar mostrat e një tenderi në Policinë e Kosovës, ...

Dështon nisja e rigjykimit ndaj ish-drejtorit të sekretariatit të KPK-së, Lavdim Krasniqi

Ish-drejtori i sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Lavdim Krasniqi dhe Flora Doda të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, Marigona Berisha e akuzuar pë...

‘Ka me t’masakru me gjithë familje’ – Kërcënoi deputeten e PDK-së, i akuzuari pranon fajësinë

Është mbajtur gjykimi në mungesë të të akuzuarit Afrim Bajrami, i cili akuzohet se kanosi deputeten e PDK-së Ariana Musliu Shoshi.