Postet nga: Richard Grenell

Grenell: Kur Donald Trump të bëhet sërish president, ne do të punojmë për ta liruar Thaçin

Ish-emisari i ShBA-ve për dialogun Kosovë – Serbi në kohën e presidentit Donald Trump, Richard Grenell, ka thënë se kur Trump do të bëhet sërish president, ...

Grenell nderohet nga Vuçiqi në Serbi, përmend medaljen që e mori nga Thaçi tri vite më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka dekoruar ish-emisarin të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, me ‘Urdhrin e flamurit serb’, për "shërbime të dalluara ...

Lista Serbe: E informuam Grenellin për qëndrimet dhe kërkesat tona

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka shprehur sërish kërkesat, plotësimi i të cilave do të mundësonte që partia më e madhe e serbëve ...

Grenell: Kurti prishi lidhjen SHBA-Kosovë, Hashim Thaçi kemi nevojë për ty

Ish-emisari i ShBA-ve për dialogun Kosovë – Serbi në kohën e presidentit Donald Trump, Richard Grenell ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar dje në veri të ...

Vuçiq nderon Richard Grenellin për “qasje të balancuar ndaj Serbisë”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar më 15 shkurt se do të nderojë ish të dërguarin e posaçëm të Uashingtonit për dialogun ndërmjet Serbisë dhe ...

Grenell zhvillon bisedë me ish-presidentin Thaçi

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, në kohën e presidentit Donald Trump, Richard Grenell, ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë me ish-presidentin e Kosovë...

Grenell e uron Vuçiqin për fitoren e zgjedhjeve në Serbi

Ish-emisari i ShBA-ve për dialogun Kosovë – Serbi në kohën e presidentit Donald Trump, Richard Grenell, ka uruar presidentin e rizgjedhur të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Kabineti i Vjosa Osmanit demanton Grenellin se 'nuk u pajtua me Kurtin për ShBA-të'

Ish-emisari i SHBA-ve për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka thënë se qytetarët e Kosovës i kanë dërguar një mesazh të fuqishëm kryeministrit Albin ...