Postet nga: Rezultatet

363 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 363 raste të reja kurse nuk është shënuar asnjë vdekje.

Mbi 1 mijë e 300 raste të reja me COVID-19

1 mijë e 332 raste të reja me COVID-19 kanë rezultuar pozitive sot në Kosovë nga testimi i 3 mijë e 423 mostrave.

Dy të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,793 raste pozitive nga 4,513 të testuar.

Publikohen rezultatet e Testit të Arritshmërisë

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka publikuar sot rezultatet e Testit të Arritshmërisë për klasët e nënta, sipas të cilave arritshmëria ...

16 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike rezultatet e 198 testimeve për COVID-19.

10 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar pozitivë me COVID-19, 10 qytetarë nga 281 testime.

Pesë raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me COVID-19.

Vetëm tri raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit nuk ë...