Postet nga: Rezultatet

Arbërie Nagavci thotë se duhet mobilizim i përgjithshëm për sistemin e Arsimit në Kosovë

Deputetja e Vetëvendosjes dhe ish-drejtorja për Arsim në komunën e Prishtinës, Arbërie Nagavci, ka reaguar pas publikimit të rezultateve të PISA-s.

Ministri Bytyqi thotë se rezultatet në PISA nuk janë ato që janë pritur

Ministri në largim i Arsimit, Shyqyri Bytyqi, gjatë prezantimit të rezultateve të PISA-s, tha se këto nuk janë rezultate që janë pritur dhe dëshiruar.

Kosova keqësohet në shkencë

15 vjeçarët kosovarë kanë performuar më keq në shkencë se sa kishin performuar në vitin 2015.

Mësohet data kur dalin rezultatet e testit PISA 2018

Rezultatet e testit PISA 2018, do të shpallen botërisht me 3 dhjetor të këtij viti.

Pula: Certifikimi i zgjedhjeve hap rrugë për aktakuza ndaj personave që shkelën ligjin

Koordinatorja nacionale e Prokurorisë për zgjedhjet në Kosovë, Laura Pula bëri me dije se procedura penale për personat që kanë shkelur rregullat për zgjedhje do të ...

Kryetari i Asamblesë së Prizrenit fiton ulëse në Kuvend

Komuna e Prizrenit pritet të mbetet pa kryesues të Asamblesë Komunale.

Emrat e 32 deputetëve të LVV-së (Dokument)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit ku fituese e ka shpallur Lëvizjen Vetëvendosje me 26.159% të votave apo 220 mijë e 811 vota.

Nisma Socialdemokrate thërret konferencë për media

Nisma Socialdemokrate ka njoftuar se në ora 15:00 do të mbajë një konferencë për media.