Postet nga: rezultatet përfundimtare

PZAP pasdite publikon vendimet për ankesat e rezultateve të zgjedhjeve

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur se sot deri në ora 10:50 do të vendosin lidhur me të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet ...

Mbesa e Presidentit sërish pjesë e Kuvendit

Evgjeni Thaçi-Dragusha nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka marrë votat e mjaftueshme për tu bërë deputete edhe në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të ...

Ish-deputetja e PDK-së: Nuk është befasi humbja

Ish-deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku, nuk ka arritur të bëhet pjesë e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, përderisa ka thënë se nuk është ...

Hajdar Beqa zotohet se do të punojë që ta kthejë PDK-në në pushtet

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Hajdar Beqa, i cili nuk ka arritur të marrë sërish mandat në legjislativ ka deklaruar se ka pritur ...

Ministrat e Qeverisë Haradinaj që s’ia dolën të bëhen deputetë

Rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit janë dëshpëruese për disa nga ministrat e qeverisë së fundit të udhëhequr nga Ramush Haradinaj.

Dështimi katastrofal i ministrave të NISMA-AKR që synonin postin e deputetit

Koalicioni parazgjedhor NISMA-AKR-PD nuk e ka kaluar pragun për t`u bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës, nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit, e që rrjedhimisht ...

Kryetari i Obiliqit nuk arrin të bëhet deputet

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, nuk i ka fituar votat e duhura për tu bërë deputet.

Dështon Behgjet Pacolli, mbetet jashtë Kuvendit

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Behgjet Pacolli nuk ka arritur të bëhet deputet i Kuvendit të Kosovës nga zgjedhjet e 6 tetorit. Koalicioni parazgjedhor ...