Postet nga: rezoluta

Kuvendi voton rezolutën që obligon Qeverinë ta udhëheqë dialogun me Serbinë

Deputetët e koalicionit qeveritar e kanë votuar rezolutën për dialogun me Serbinë, e cila e obligon Qeverinë e Kosovës për të udhëhequr dialogun me ...

Sherifi: Serbia do të mbajë përgjegjësi për gjenocidin në Kosovë

Shefi i grupit Parlamentar i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi në fjalën e tij për Projekt Rezolutën për Gjenocidin e kryer nga Serbia në Kosovë ka ...

Nënkryetari i LDK-së: Puna e mbarë pa ne!

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka shkruar, siç thotë ai, dy fjalë për ata që po e ftojnë LDK’në pas miratimit të Rezolutës.

Jakup Krasniqi i reagon Dardan Sejdiut

Dje u votua delegacioni qeveritar për përfaqësimin e Kosovës në dialogun me Serbinë, i cili do të bashkëkryesohet nga PSD dhe NISMA.

Ndërron numri i anëtarëve të delegacionit shtetëror nga rezoluta e PSD-së

Numri i përfaqësuesve të delegacionit shtetëror, propozuar në rezolutën e Partisë Socialdemokrate, brenda një javë ka pësuar ndryshime.

Rezoluta për "korrigjimin e kufijve" sërish sot pritet të votohet në Kuvend

Kuvendi i Kosovës vazhdon sot seancën plenare e ku në rend të ditës janë 32 pika.

Arsyet e dështimit të rezolutës për dialogun sipas opozitës

 

Dy ditë debat, zero rezultat

Debati në Kuvend nuk i ndihmoi pozitës dhe opozitës që të unifikojnë qëndrimin e tyre në një rezolutë për dialogun me Serbinë.