Postet nga: Rezoluta për dialogun

Kuvendi voton rezolutën që obligon Qeverinë ta udhëheqë dialogun me Serbinë

Deputetët e koalicionit qeveritar e kanë votuar rezolutën për dialogun me Serbinë, e cila e obligon Qeverinë e Kosovës për të udhëhequr dialogun me ...

Ambasadori amerikan përgëzon votimin e Kuvendit për dialogun

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar klasën politike dhe Parlamentin e Kosovës për miratimin e rezolutës për dialogun me Serbinë si dhe votimin ...

Isa Mustafa: Rezoluta e votuar në Kuvend nuk është zgjidhje për dialogun

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar rreth rezolutës së propozuar nga PSD, e votuar mbrëmë në Kuvend, lidhur me dialogun me Serbinë.

LDK dhe VV arsyetojnë mungesat e deputetëve në seancën për dialogun

Dy partitë më të mëdha opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës diskutuan mungesën e deputetëve në sallë në seancën e Kuvendit ...

Sejdiu: PSD-ja e vetmja parti që votoi unanimisht për rezolutën kundër Thaçit

Deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiu tha se Partia Socialdemokrate është e vetmja që ka votuar sot unanimisht për Rezolutën për dialogun me Serbinë, të propozuar nga një ...

Veseli: Rezoluta të shihet si propozim në interes të shtetit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se rezoluta e propozuar, së bashku me partnerët e koalicionit, nuk duhet parë thjesht si një veprim politik ...