Postet nga: Rexhep Taip Erdogan

Edi Rama takon presidentin e Turqisë, Erdogan

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar sot me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, në vizitën që po zhvillon në shtetin e Turqisë.

Erdogan bisedoi me presidentin e Ukrainës

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan foli me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky në telefon, duke diskutuar situatën në Ukrainë dhe negociatat midis Moskës dhe Kievit, tha zyra e Erdoganit ...

Sulmet ushtarake të Rusisë në Ukrainë, ky është qëndrimi i presidentit të Turqisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka reaguar pas veprimeve ushtarake të Rusisë ndaj Ukrainës, duke e quajtur atë "të papranueshëm" në një fjalim televiziv të enjten.

Erdogan i thotë presidentit ukrainas se i kundërshton veprimet e Rusisë

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan i ka thënë homologut të tij ukrainas Volodymyr Zelensky se Turqia kundërshton çdo vendim që synon integritetin territorial të Ukrainës, pasi Rusia ...

Turqia ndërron emrin e shtetit, e konfirmoi Erdogan

Autoritetet turke vendosën ta ribrendojnë imazhin e vendit në botë, kumtoi televizioni turk TRT.

Gazetarët kundërshtojnë pretendimet e Erdoganit se media në Turqi është e lirë

Presidenti i Turqisë ka hedhur poshtë kritikat për gjendjen e lirisë së medias në vend, duke i thënë një rrjeti televiziv amerikan se vendi gëzon "liri të ...

Merkel dhe Erdogan bisedojnë për krizën në Mesdhe

Të hënën, kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan zhvilluan një bisedë për krizën në Mesdhe, përmes video-lidhjes.

Erdogan rrit numrin e pallateve luksoze

Duke mos qenë i kënaqur me pallatin e ri presidencial të ndërtuar në Ankara pasi erdhi në krye të shtetit në vitin 2014-dhe dy pallate të tjera - ...