Postet nga: Rexhep Taip Erdogan

Presidenti Erdogan uron Hotin për pozitën e kryeministrit

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan përmes një letre ka uruar kryeministrit Avdullah Hoti për marrjen e detyrës së re.

Turqia rihap xhamitë

Xhamitë në Turqi u rihapën të premten, pas më shumë se dy muajsh të mbyllura, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Putin dhe Erdogan bisedojnë për situatën në Siri

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan kanë biseduar pasi 33 ushtarë turq u vranë në sulmet ajrore të Qeverisë siriane, që mbështetet nga Moska.

Erdogan flet pas tërmetit shkatërrues në Turqi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përmes një postimi në Twitter, ka njoftuar qytetarët se të gjitha institucionet shtetërore janë vendosur në lëvizje për t’...

Erdogan: Vrasja e Al-Baghdadit, pikë kthese

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se vrasja e udhëheqësit të grupit militant Shteti Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, është një "pikë kthese" në luftën kundër ...

Turqia urdhëron arrestimin e mbi 170 shërbyesve ushtarakë

Turqia urdhëroi arrestimin e 176 shërbyesve ushtarakë, për lidhje të dyshuara me rrjetin që Ankaraja e fajëson për përpjekjen për grushtshtet, tre vjet më ...

Australia po shqyrton raportet me Turqinë shkaku i deklaratave të Erdoganit

Kryeministri i Australisë, Scott Morrison ka dënuar deklaratat e bëra nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan pas masakrës në Zelandë të Re, duke paralajmëruar se ...

Erdogan do ndryshimin e Marrëveshjes së Dejtonit të Bosnjës

Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Ankara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologia e tij kroate ranë dakord të dy se marrëveshja e ...