Postet nga: Rexhep Taip Erdogan

Erdogan: Turqia synon rindërtimin e Gazës nëse arrihet armëpushim

Turqia do të bëjë përpjekje për të rindërtuar infrastrukturën e shkatërruar, spitalet dhe shkollat në Rripin e Gazës nëse arrihet armëpushim, ...

Erdogani me sy kah Perëndimi, teksa i rritet kriza e brendshme financiare

Gazetare: Krenare Cubolli/REL

Osmani në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të Turqisë, Rexhep ...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale.

Erdogan sëmuret gjatë transmetimit, pezullon fushatën zgjedhore (VIDEO)

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka pezulluar fushatën zgjedhore pasi u sëmur gjatë një interviste të drejtpërdrejtë televizive në të cilën transmetimi u ndërpre papritur, ...

Zgjedhjet e përgjithshme në Turqi - Sondazhet për kundërkandidatët Erdogan dhe Kılıçdaroğlu

Mes debateve të nxehta zgjedhore në Turqi, sondazhet e fundit tregojnë se blloku opozitar i përbërë nga gjashtë parti po fiton terren kundër qeverisë aktuale. Votuesit turq ...

Kurti udhëton për në Turqi, pritet të takohet me presidentin Erdogan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në mëngjes ka udhëtuar për në Stamboll të Turqisë për një vizitë pune njëditore.

Erdogan: Pavarësisht veprimeve të Perëndimit, Turqia do bisedime të paqes në Ukrainë

Turqia është e përkushtuar për një dialog për paqe midis Rusisë dhe Ukrainës, citohet të ketë thënë presidenti i Turqisë, Recep Tayyop Erdogan, sipas mediave ...