Postet nga: rexhep selimi

Porosia e Rexhep Selimit për LDK-në

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendoje, Rexhep Selimi ka deklaruar se subjekti i tij politik nuk duhet ta pranojë komunikimin nga ana e LDK-së që tarifa 100 pë...

Daut Haradinaj: Rexhep Selimi është mashtrues ordiner

Shefi i grupit parlamentar i AAK-së, Daut Haradinaj e ka quajtur Rexhep Selimin, shefin e deputetëve të VV-së, mashtrues ordiner.

Kuvendi shkon në pauzë, kërkohet koordinim mes shefave të grupeve parlamentare

Seanca e sotme e cila po mbahet për shqyrtimin e projektligjit për buxhetin e vitit 2020 ka shkuar në pauzë për 10 minuta.

Pozita i propozon opozitës një draft-rezolutë për dialogun me Serbinë

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV, Rexhep Selimi, ka thënë se deputetët dhe grupet parlamentare kanë qëndrime të ndryshme në lidhje me heqjen e tarifës.

Paralajmërimi i Rexhep Selimit: Nuk u frikohemi kërcënimeve

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se nuk i frikohen kërcënimeve.

Rexhep Selimi: Opozita nuk e ka të qartë çfarë duhet të bëjmë me tarifën

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, pyeti deputetët e opozitës se qëndrimin e cilit prej liderëve do ta marrin parasysh sot ...

Vetëvendosje paralajmëron nisjen e procedurave për shkarkimin e Thaçit

Lëvizja Vetëvendosje si parti në pushtet ka paralajmëruar se do të nisë procedura parlamentare për ta dërguar në Gjykatën Kushtetuese presidentin e Kosovës ...

Rexhep Selimi mohon të ketë kërkuar mbrojtje pas intervistimit nga Specialja

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka mohuar të ketë kërkuar mbrojtje pas intervistimit të tij nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.